سقوط دوباره هواپیما در مصر

یک فروند هواپیمای مصری از نوع ایرباس 30 اردیبهشت با 66 سرنشین که از پاریس عازم قاهره بود، در حریم هوایی مصر از صحنه رادار ناپدید شد و در سواحل یونان سقوط کرد. تمامی سرنشینان این هواپیما كشته شدند. احتمال سقوط هواپیمای مصری بر‌ اثر حمله تروریستی گمانه ‌زنی جدی کارشناسان است.


  سقوط هواپیمای مصری(وبلاگ)

گلوله‌ای آتشین در آسمان یونان

برخی رسانه‌های عربی تأیید کرده‌اند که در نزدیکی جزیره‌ای در یونان،چند نفر هواپیمای شعله‌وری را درآسمان دیده‌اند که در حال سقوط به دریا بوده است. سازمان ایمنی هوانوردی فرانسه تأیید کرده که هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر قبل از سقوط در مورد وجود دود در کابین پیام‌هایی فرستاده است.

به گزارش این سازمان این پیام ها به طور کلی نشان دهنده شروع یک آتش در داخل هواپیما است.


داعش با یک قوطی هواپیما را منفجر کرد

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کردند «داعش» مسؤولیت حمله تروریستی به هواپیمای مصری را پذیرفته است. این گروه اعلام کرده اند بمب دست ساز را در قوطی آب معدنی جاسازی کرده بودند. سی ان ان نیز به نقل از یک مقام امنیتی امریکایی، انفجار یک بمب را علت سقوط هواپیما معرفی کرد.


.

لاشه هواپیمای مصری پیدا شد

ساعاتی پس از سقوط هواپیما برخی از رسانه ها اعلام كردند كه لاشه هواپیما در آبهای یونان پیدا شده و كشف قطعاتی پراکنده از هواپیما در حاشیه ساحلی این نظر را تأیید می‌كند كه هواپیما در ارتفاع 37 هزار پایی آسمان در‌جریان یك حمله تروریستی منفجر شده و قبل از سقوط بدنه هواپیما در دریا، تكه‌های متلاشی شده از آن به زمین فرو ریخته است.

برخی از شبكه‌های خبری اعلام كردند: «تاكنون تیم‌های جستجوگر در آبهای یونان2 شیء شناور را یافته‌اند كه به نظر می‌رسد جزو قطعات هواپیما است.» 

هرچند برخی مقام‌های مصری این موضوع راتکذیب کردند ومدعی شدند لاشه‌های کشف شده متعلق به هواپیمای مصری نیست.

 تاکنون بخش‌هایی از هواپیما مثل صندلی‌هایی از هواپیما پیدا شده است اما قسمت‌‌های اصلی لاشه و جعبه سیاه موجود نیست.

وزیر هواپیمایی مصر نیزافزود : تحقیقات درباره هواپیمای ناپدید شده از سوی مصر و یونان ادامه دارد.

عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر، ریاست نشست شورای امنیت ملی مصر حادثه ناپدید شدن هواپیمای مسافربری را برعهده گرفت. شریف فتحی، وزیر هوانوردی مصر نیز حمله تروریستی را دلیل احتمالی سقوط این هواپیما دانست.

به گفته كارشناسان كنترل و هدایت هواپیما در یك لحظه كوتاه دچار مشكل شده و نقض فنی موتورها نمی‌تواند علت سقوط آن باشد.

جزئیات بیش‌تر


در اکتبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۵)، یک هواپیمای مسافربری روسی با۲۲۴ سرنشین اندکی پس از برخاستن از فرودگاه قاهره در بازگشت به روسیه، سقوط کرد. بعدا مقامات روسیه و مصر تایید کردند که علت سقوط این هواپیما، انفجار بمبی بوده که اسلامگرایان افراطی در هواپیما جاسازی کرده بودند.

برای مشاهده پیشینه خبرسقوط هواپیما روسی،در خبرگزاری مشرق اینجا کلیک کنید.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/491498/

سقوط هواپیمای مصری(وبلاگ)